Gamingzone Piła

wymagania-sprzetowe-gamog.zone-pila

Jak sprawdzić wymagania sprzętowe gry

Czy w Gamingzone Piła nie zaopatrzysz się w odpowiedni komputer do gry w Cyberpunk 2077? Nie stoczysz bitew czołgiem T-54 z niemiecką Pantherą P.44? Nie odpoczniesz przy strzelance Battlefield 5 komfortowo i bez żadnych lagów? Zagrasz na ustawieniach ultra w Forniture? Zapewniam Cię, że tak, dzięki nim rozegrasz niezapomniane pojedynki, np. w Call Of Duty Modern Warfare, czy pościgasz się w Need For Speed Heat. Wiele z oferowanych przez ze mnie komputerów pc i laptopów stanowić będzie także doskonałe narzędzie pracy dla grafika komputerowego, czy video streamera.

Co znajdziesz w artykule:

Jak sprawdzić, czy gra “pójdzie” na moim komputerze

Żeby sprawdzić specyfikacje swojego komputera (banał), ale niestety zauważyłem, że nadal kupujący mają z tym problem. Kliknijcie, proszę PPM na Mój komputer, wybierzcie z menu kontekstowego Właściwości i ukaże się Wam ekran z informacjami podstawowymi o Waszym komputerze. Po prawej stronie znajduje się aktywny przycisk Menadżer urządzeń, przy pomocy którego dowiemy się więcej o urządzeniach zainstalowanych w naszym komputerze, laptopie.

Inną opcją jest wpisanie polecenia dxdiag w pasku narzędziowym w polu wyszukiwania, gdzie także otrzymujemy wyszczególnienie podzespołów naszego komputera.

Zapewne znacie stronę System Requirements Lab, sprawdzimy dzięki niej, czy komputer spełnia wymagania stawiane przez grę. Test poinformuje nas, czy komputer w ogóle spełnia wymagania gry, czy pecet spełnia minimalne wymagania, czy zalecane przez producenta wymagania zostały spełnione. Poza tym, wielu youtuberów publikuje wideotesty gier i ich wymagań, także na Steamie bardzo szybko ukazują się recenzję nowych gier i ich wymagania.

Jaki komputer do Cyberpunka 2077

Jeżeli dowiemy się już interesujących nas informacji o sprzęcie (zakładam, że test zaliczony pozytywnie) czas wyjaśnić co to są wymagania minimalne gry, np. Cyberpunk 2077 wymaga komputera z procesorem i5 3 generacji, karty graficznej Nvidia GeForce GTX 780 3 GB i pamięci 8 GB. Czy na takim sprzęcie zagramy komfortowo? Na upartego można, jednak na prawdę dobrze zagramy na polecanym przez Gamingzone Piła zestawie z procesorem i7 10 generacji, bo na minimalnych, niestety, ale może się “zagotować”.

Wymagania gry Far Cry

Far Cry i różne części tej gry to także wyznacznik, w/g klientów, zakupu komputera. Far Cry 6 jako minimalne wymagania żąda od komputera procesora i7 7 generacji, grafiki NVIDIA GTX 1080 – 8 GB i pamięci 16GB, ale Far Cry 5 wymaga procesora i5 2 generacji z 8 GB pamięci RAM i grafice NVIDIA GeForce GTX 670. U mnie za to kupicie laptop o zdecydowanie wydajniejszych parametrach niż tych żądanych przez Ubisoft.

Red Dead Redemption 2 i wymagania od komputera

Lubicie pograć w Red Dead Redemption 2-kę? Ta gra nie wymaga rozbudowanego komputera o mocne podzespoły. Wystarczy komputer z procesorem Intel Core i5 2 generacji, grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub Radeona R9 280 3GB. Pamiętajmy o oczywistej oczywistości, że jakość gry zależeć będzie od rozdzielczości ekranu. Przy tej grze czuje się jak Artur Morgan. Ciekawy jestem, czy i Wy macie swojego ulubionego bohatera?

Czy zagram na moim komputerze w Fortnite, lub Battlefield V?

Wiele jest gier, które chciałbym omówić pod kątem wymagań, np. taki Fornite, albo Battlefield V. Producenci tych gier ustalają takie wymagania minimalne, że grzechem będzie je tu publikować. Pamiętajmy, jeśli komputer dostaje “zadyszki” podczas rozgrywki najlepiej jest wyłączyć procesy działające w tle. Rekomendowane wymagania producenta, np. Fornite są, w/g mojej opinii, przesadzone. Rekomendacja to procesor i7 7 generacji, grafika Nvidia GTX 1080 Super, pamięci RAM 16 GB lub więcej, itp. Pewnie można, pod warunkiem, że mamy górę monet. Ze swej strony proponuje taki zestaw.

Co to CS:GO i czym w tą grę zagrać

Absolutnym numerem 1 jest CS:GO, zwłaszcza, że to właśnie w Pile odbywają się, jak co roku zawody e-sportowe MECH LAN. Dlatego nie jest istotne podawać wymagań sprzętowych CS:GO, bo nie o to w tej kultowej grze chodzi. Najważniejsze to strategia, taktyka i ciągłe myślenie, bo przecież to nie jakaś głupia strzelanka, ot, tak, strzelamy do wszystkiego i wszystkich, byle jak, byle gdzie. Nie, nie, jesteśmy drużyną, przeważnie przyjaciół i każdy w tym teamie ma ściśle przypisaną rolę. Posłuchajcie komentatorów, jak udzielają się im emocje, spójrzcie na wypieki na twarzy widzów śledzących te zmagania, usłyszcie ten slang, dźwięk krótkich, żołnierskich komunikatów. Zachęcam zapoznać się ze słowniczkiem zwrotów w CS:GO. Gra charakteryzuje się także świetną grafiką, niesamowitym efektami audio, ale przede wszystkim jest grą turniejową. CS:GO posiada wiele skórek, skiny, mody, rangi, nowe rodzaje broni, Velve wprowadził także nowe mapy. Kim byliby niektórzy, gdyby nie CS:GO, właśnie tych graczy spotkamy na Twitchu.

W Gamingzone Piła kupisz komputer do streamowania

Bycie streamerem, gdy wyposażymy się już w odpowiedni komputer, nie jest wcale takie łatwe. Gramy, spotykamy się z przyjaciółmi, fanami, a przy okazji jesteśmy narażeni na niewybredne żarty ze strony widzów. Choć Twitch pozwala zablokować wyrażenia powszechnie uznane za obraźliwe to hejterów i zwykłych trolli na tej platformie nie brakuje. Trzeba się uzbroić po prostu w grubą skórę. Remedium to częste streamy, treningi, uczestnictwo w rozgrywkach między uczestnikami na Twitchu, a skutek przyjdzie. Streamując, np. CS:GO – 100-stu obserwujących szybko osiągniemy, ale trzeba grać regularnie przez 7 dni w tygodniu, by zdobyć status Towarzysza Twitcha. Nagrodą będzie zarabianie na reklamach, czy wirtualnym pieniądzu. Problemem jest to, że gra ta jest bardzo popularna i ciężko będzie przekonać do siebie widzów. Trzeba się zatem czymś wyróżniać. Powiem tyle, warto łączyć świetną zabawę z możliwością zarobku “bawiąc się” w streamera. Tip ode mnie: grać w CS -a tylko w teamie – wtedy można się czegoś nauczyć.

Słowem podsumowania, w sklepie Gamingzone Piła możecie rozpocząć przygodę z portalem Twitch kupując gamingowy komputer i streamując gry w rozdzielczości FULL HD i 60 FPS.

csgo3

Dodaj komentarz