Gamingzone Piła

gamingzone-pila-cs-go

Odważ się na streaming gier

Coraz więcej młodych ludzi streamuje gry na Twitchu. Skoro można tam spotkać takie tuzy gamingu jak PashaBiceps i usłyszeć jego kultowe “no to lecimy z temacikiem” to nie ma co się dziwić. Przecież tacy słynni gracze też chcą pokazywać się licznej publiczności, zdobywać jeszcze większą popularność, nowych subskrybentów.

  1. Dlaczego warto być na Twitchu
  2. Czy do streamowania potrzebny Ci będzie tylko komputer?
  3. Streamuj, streamuj i jeszcze raz streamuj

Dlaczego warto być na Twitchu

Na Twitchu możemy również zagrać w CS:GO za pieniądze, np. klikając w link www.ezgame.gg, oczywiście, kiedy czujemy się mocni, aby podjąć wezwanie. Polega ono na wyeliminowaniu określonej ilości przeciwników w zadanym czasie, czyli w żargonie gamerów ” zdobyć, np. 23 fragi. Na Twitchu jest o tyle fajnie, że spotkamy wielu innych znanych gamerów, np “M….cs_go” z Teamu Envy. Poza tym, każdy z zarejestrowanych ma prawo umieścić przycisk Donate przy opisie swojego konta i subskrybuj, dzięki którym po osiągnięciu 500 widzów staje się partnerem Twitcha i dzieli się połową kwoty z portalem. Przede wszystkim, żeby zarabiać trzeba być online, trzeba budować swoją reputację , osobowość, bo bez widzów traci się taką szansę wsparcia swojego kanału. Tak jak na każdej stronie internetowej, aby stać się się kimś popularnym, liczy się wartościowy content. Spytałem bezpośrednio uczestniczkę streamu pod nickiem Rudaninja, która przyznała, że najważniejsza dla niej jest sama gra i rozrywka, nie pieniądze. Spotkamy tam również byłego analityka drużyny Virtus.Pro, byłego trenera w akademii Pride czy Vexed Gaming, który rozkłada na czynniki pierwsze poszczególne rundy CS:GO z akademii XXXXX Kubę “K….” .

Czy do streamowania potrzebny Ci będzie tylko komputer?

Zaopatrując się w Gamingzone Piła w komputer do streamowania, np. Intel Core i5, i7, z pamięcią co najmniej 8GB, mocną kartę grafiki, jakościowe słuchawki i kamerkę już możemy “wbijać” na Twitcha. Gracze w swoich opisach często zamieszczają specyfikację komputerów jakim streamują, np. użytkownik f… używa komputera z procesorem Intel i7-4790K, z 16GB pamięci RAM, kartą grafiki MSI GeForce GTX 960, itd. Natomiast “M…cs_go” używa pc z procesorem Ryzen 9, grafiką Gigabyte GeForce RTX 3080 GAMING OC 10G i pamięcią 32 GB, czy “n….” i5-7600k 3.8GHz, GB RAM, z grafiką NVIDIA GeForce GTX 970 4GB i RAM itp. Generalnie komputer jest ważny, chociaż w/g Kuby “K….” nie mniej ważne w tej grze jest chłodna głowa i umiejętność kompromisu.

Przytoczona tu Rudaninja menadżerka zespołu twierdzi, że

e-sport jest dziedziną, która cały czas się rozwija w rożnych grach. Obserwujących/graczy/kibiców jest coraz więcej, ale to nie tylko dlatego, że młode osoby zaczynają grać, a dlatego, że to młode osoby wciągają swoich starszych kolegów/rodziców/znajomych rodziców w tą dziedzinę i pokazują co to jest e-sport. Osobiście, bardzo się cieszę z tego jakie “community” udało mi się zebrać, bo są to osoby starsze, średnia wieku moich oglądających wynosi 19/20lat, a za tym idzie dojrzałość. W każdym mieście, czy to Warszawa czy to Piła znajdą się zwolennicy różnych tytułów gier.

Jest to raczej hermetyczne grono, bez zgody swoich menadżerów raczej nie zgodzą się na żaden wywiad, współpracę, czy jakąkolwiek promocję streamingu na Twitchu dla początkujących adeptów. Po części to zrozumiałe, przecież to ich zawód “e-sportowiec”, m.in. w ten sposób zarabiają pieniądze, obowiązuje ich umowa ze sponsorem. Żałuję jednak, że nie są bardziej otwarci. Przykładem niech będzie wypowiedź jednego z graczy:

“nasz sponsor tytularny firma ……com zajmuje się ……… i mam obawy, że moja pomoc i korzystanie z mojego wizerunku podczas prezentowania odpowiedzi na te pytania może być odebrana w niekorzystnym świetle.”

Na czacie u Kuby “K….” oprócz rzeczowej oceny posunięć i zagrań, mogłem dowiedzieć się jakie były zawirowania na Polskiej scenie gamingowej w CS:GO, usłyszeć spekulacje nt. nowej ekipy Anonymo Esports, kto może dołączyć do zespołu i dlaczego, spekulacje nt. trenera IMD, czy analizy poszczególnych ekip w rankingu według HLTV – czyli światowej organizacji oceniającej drużyny e-sportowe, że w Polsce przoduje ekipa Pact’u, potem Wisły Kraków i dlaczego, itd.

streaming-gamingzone-pila

Jako, tzw. piknikowi bardzo pomogła Rudaninja i z całą odpowiedzialnością mogę polecić jej kanał. Także namawiam wszystkich zaczynających streamowanie do zaglądania na kanał Kuby “K….”, który trafnie analizuje rozgrywki czołowych ekip Polskiego gamingu. Uważam, że będzie to dobrze spędzony czas.

Streamuj, streamuj i jeszcze raz streamuj

Kabaret Elita swego czasu ukuł takie powiedzenie, że “początki zawsze bywają trudne, a droga do kariery bywa ciernista. Grunt to się nie poddawać”. Od siebie dodam, że, jeśli dobrze się przygotujemy – w odpowiedni komputer, łącze internetowe, oprogramowanie, zadbamy o jakość streama, będziemy szczerzy, cierpliwy, wchodzili w interakcje z widzami, będziemy dobrzy, np w CS:GO jest duża szansa, aby zaistnieć w społeczności streamingu gier.

gamingzone-pila-facebook
Created with GIMP

Dodaj komentarz