Gamingzone Piła

mechan-lan-cs-go

E-sport w Pile

Pomimo, że Counter Strike: Global Offensive jest grą wiekową, wciąż to najpopularniejsza gra sieciowa, ba, gra turniejowa aktualizowana przez Velve o nowe mapy. Powstają na temat CS:GO strony internetowe, blogi z tutorialami jak prawidłowo strzelać z AK-47, jak i gdzie stosować bomby, gdzie zastosować, tzw. spraye, granaty zapalające, dymne, itp. Istnieją specjalne poradniki jak współpracować z poszczególnymi członkami zespołu, aby osiągnąć sukces i zająć jak najwyższą pozycję w różnych trybach gry, np. jak chronić zakładników, gdzie podkładać bomby w przypadku terrorystów i jak je rozbrajać i ewakuować zakładników w przypadku antyterrorystów, itd.

  1. Turniej e-sportowy Mechan Lan w Pile
  2. A jak było
  3. Zacznij od gamingowego komputera
  4. Używane laptopy i komputery do gier w Gamingzone Piła

Turniej e-sportowy Mechan Lan w Pile

Na wielu forach internetowych, także tych tematycznych, często natknąć się można na pytania w stylu “jak być dobrym w CS’a?” Na tego typu pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, można wykręcić się zdawkowym stwierdzeniem “to zależy”. Najlepiej obserwować i uczyć się od najlepszych na żywo. W Pile, już siódmy raz z rzędu odbędą się zawody e-sportowe z cyklu Mechan Lan VII edycja. Ten turniej powstał z inicjatywy uczniów i nauczycieli ZST1, by na przestrzeni lat przekształcić się w ogólnopolskie, profesjonalne zawody. W tym roku Honorowym Patronem został Powiat Pilski i Starostwo Powiatowe w Pile reprezentowane przez starostę Eligiusza Komarowskiego. Jak powiada klasyk “sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą” tak w przypadku E-sport Mechan Lan, który okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym, politycy muszą zaistnieć. Uczniowie sami przygotowali serwery, sceny do transmisji. Same zmagania odbyły się zdalnie, towarzyszyły im pewne problemy technicznych, jednak zawody, w opinii zawodników i kibiców, przebiegły sprawnie. VI edycja EML uważana jest za najlepszą. Transmisja turniejowa prowadzona była bez zarzutu, przewidziano atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Zważywszy na to, że nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało tylko 11 osób, można śmiało nazwać to osiągnięcie “mistrzostwem świata”.

A jak było

W 2016 roku odbył się turniej pod nazwa PiłaLan#2. Ciekawa relacja zachowała się na youtube. Obejrzeć można wywiady przeprowadzone z graczami po zwycięskich zmaganiach, m.in. z “Hetero” i “Reiconem” z teamu Bonble, notabene zwycięzcami tych zawodów.

mechan-lan-bonble

W 2017 odbyła się trzecia edycja PiłaLan z cyklu wielkie granie na lanie w Mechaniku. W zawodach wzięło udział 16 ekip w w pięcioosobowych składach, które walczyły o puchar i cenne nagrody. Na bieżąco odbywał się także streaming z rywalizacji na Twitchu. Zawody cieszyły się wielkim zainteresowaniem publiczności, a w finale rozgrywek znalazła się pilska drużyna Over Game. Oczywiście, patriotycznie kibicowano naszej drużynie.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w 2018 odbył się ogólnopolski turniej w Counter Strike: Global Offensive 5vs5, kontynuacja poprzednich. Standardowo, najpierw odbyły się kwalifikacje online, a pula nagród jaką przewidzieli organizatorzy wynosiła min. 2 000 zł. W mediach regionalnych zmagania graczy e-sportowych reklamowano jako ” wielkie przedsięwzięcie i dziesiątki chwil dla których warto przyjść!” bo “tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć!” I faktycznie, było warto .

Jak co roku w 2019 roku odbyła się V już edycja ogólnopolskiego turnieju lanowego w Counter-Strike Global Offensive E-sport Mechan Lan. Tym razem swoim patronatem turniej objęło Starostwo Powiatowe miasta Piła i zrobiło się bardzo profesjonalnie.

e-sport-mech-lan

O turnieju 2020 już pisałem, dodam tylko, że do udziału zaproszono 32 drużyny, a organizatorzy mieli bezpośredni kontakt z widzami. W finale rozgrywek znaleźli się Kopernik Konin i Alienz, wygrała drużyna Alienz, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Kopernik Konin, a na trzecim BydgoszczEkipa.

eml-turnij-drabinka

Zacznij od gamingowego komputera

Popularnym gamingowym komputerem stosowanym w e-sporcie ze względu na swoje wyjątkowe parametry jest komputer MSI. Pisałem o jego zaletach w poprzednich swoich artykułach o komputerach stacjonarnych tutaj i tutaj .”Smok” obok komputerów marki ASUS ROG stanowić będzie najlepsze rozwiązanie wśród komputerów stacjonarnych do gier, zwłaszcza w relacji jakość/cena. Jak to często komentatorzy CS:GO mówią – niektórzy gracze CS:GO doświadczą „czegoś, co będzie decydującymi momentami w ich gamerskim życiu”. PashaBiceps z kolei mówi krótko “lecimy z temacikiem”. Ty nie masz zatem innego wyjścia jak zdobywać kolejne fragi.

Używane laptopy i komputery do gier w Gamingzone Piła

Chcesz dołączyć do mistrzów? Zacznij od gamingowego komputera. Zamień wirtualną “walutę” w prawdziwe pieniądze i zacznij grać w lokalnych zawodach.

Dodaj komentarz