Gamingzone Piła

komp-dla-grafika

Dla grafika i fotografa

Jak mawia klasyk “sposobem na zaczęcie biznesu jest skończenie mówienia, że się kiedyś zacznie i podjęcia w końcu działania” tak Gamingzone Piła pragnie zachęcić przedsiębiorców z branży kreatywnej do bacznego przyjrzenia się, czy aby komputery gamingowe służą tylko do grania? Być może, przedsiębiorco, zamierzasz utworzyć nowe miejsce pracy dla grafika komputerowego? Zastanawiasz się jaki laptop wybrać do edycji wideo, bo Urząd Pracy w Pile przyznał Ci dofinansowanie? A może fotograf szuka odpowiedniego komputera? Youtuber? Jeśli odwiedziłeś pilski inkubator przedsiębiorczości i zastanawiasz się, czy moja oferta będzie pasować do Twojego biznes planu, proponuje Ci zadzwoń.

Gamingzone Piła pomaga lokalnym przedsiębiorcom

Każdy sprzęt zamawiany u mnie jest dostosowany pod indywidualne zamówienie klienta. W tej chwili na stanie posiadam dwa komputery specjalnie zrobione dla grafika. Jeden do grafiki 2D i czasami służyć ma do gier, drugi tylko do pracy w firmie, gdzie wykonywane będą projekty 3D. Cechą charakterystyczną obu zestawów ma być niezawodność, szybka i wygodna praca. Oba oparte są o procesor Intel Core i5 11400 rocket lake o taktowaniu bazowym 3,6MHZ, chłodzone dodatkowym radiatorem -to znaczący element  wydajności –  (szczerze mówiąc klient nie dał się przekonać do Ryzena 7).  Mamy tu także szybki dysk SSD 256 GB od Goodrama, 1 TB HDD magazyn na ważne pliki, wspomagającą pamięć RAM 16 GB DDR4, nie jakaś specjalną kartę graficzną Nvidia QUDRO tylko MSI GTX 1660 TI z 6 GB pamięcią, z dodatkowym chłodzeniem Winforce. Jeśli zatem grafik pracuje z dwoma monitorami i w wyższej rozdzielczości to ta karta go nie zawiedzie. Wszystko posadowione zostało na płycie głównej MSI GAMING PRO Series Military Class i schowane w czarnej, wyciszanej obudowie Silencium PC W standardzie ATX. Dodam, że klient życzył sobie, aby w przyszłości komputery mogły być upgradowane, więc wyposażyłem je w zasilacz 700Watowy Corsair 80 Plus Bronze. Z uwagi na wykorzystywanie komputerów w celach zarobkowych wgrany został system Windows 10 PRO. Jeśli firma stosuje Photoshopa, lub, np. Auto-CAD -a, to,jak to mawia klasyk “tanio i smacznie” przedsiębiorca może stworzyć nowe miejsce pracy dla grafika, np. dzięki funduszom z UP w Pile. Podsumowując, Photoshop to oprogramowanie, które “domaga” się wydajnego procesora, jest pamięciożerne, a od karty graficznej wymaga technologii Cuda Nvidii, natomiast do Auto-Cad-a musi być mocna karta, np. do renderowania siatek, a GTX 1660 TI taką jest. Dla odmiany, gdy klient chce wejść w świat montowania filmów przy pomocy, np.  Adobe Premier Pro, Sony Vegas, czy Da Vinci Resolve takie komputery mu tylko ułatwi

Graficzko, pomóc Ci? Laptop Asus Tuf pomoże na pewno

Mam jeszcze drugą opcję. Z reguły graficy, ze względu na specyfikę swojej pracy, muszą udać się ze swoim projektem do klienta. Wtedy, ze względu na mobilność, oferuję im gamingowego, bardzo mocnego laptopa,  np. Asus Tuf Gaming. Może nie jest to  żaden Hyperbook za 15 tysięcy, ale też nie laptop w krzyczącej obudowie stricte dla graczy, tylko dla osób zajmujących się  pracą, tj. grafiką, montażem wideo, animacją, projektowaniem, itd. Zdecydowanie to laptop klasy premium, charakteryzuje go duża wydajność- wyposażony jest w gustowne otwory chłodzące, same ramki wokół ekranu są bardzo cienkie,mamy 15-calową matrycę o rozdzielczości FULL HD i co ważne dla twórców, matryca jest matowa, (chociaż niektórzy graficy wolą błyszczącą). Natomiast fotografów ucieszy gniazdo kart SD, gdzie bezpośrednio z aparatu mogą podpiąć wcześniej wykonane (pstryknięte) zdjęcia.

Komputer ma pracować, grafik kreować, pracodawca robić biznes

Pracodawco, nie musisz się znać na komputerach, ma on po prostu chodzić, Twój pracownik ma wykonywać prace sprawnie, bez przestojów, nie ma “meldować”  co chwilę o awariach. Zaufaj mi. Jak już wspominałem, np. wymagania Photoshopa dotyczą procesora o większej liczbie rdzeni do edycji obrazu. Jednak nie ma co przesadzać, zakup komputera z 6, 8 rdzeniami do podstawowej pracy w Photoshopie jest nieopłacalny i niepotrzebny. No chyba, że Twój grafik ceni sobie komfort pracy, np. za pomocą komputera z 8 rdzeniowym procesorem Intel Core i7 10700K za “górę monet”. Karta graficzna “od biedy” może być nawet zintegrowana, chyba, że wymagasz od grafika stosowania wielu filtrów, wówczas zaproponuję Ci grafikę Nvidii z serii Geforce 1600 lub RTX 2060. Warto, żebyś wiedział, że bez sensu jest wydawanie ogromnych pieniędzy na specjalistyczne karty typu Qudro, skoro ten sam efekt uzyskasz przy pomocy kart gamingowych. Zdecydowanie polecam za to zainwestować w pamięć RAM  – w przypadku Photoshopa 32 GB, choć zawsze za mało, powinno wystarczyć (16 GB także da radę, chyba, że grafik pracuje na dużych plikach  powyżej 1 GB).

 

Komputer do montażu wideo

Jak twierdzą programiści, oprogramowanie stworzone specjalnie pod określoną platformę, np. MAC OS jest w stanie bezproblemowo, bez żadnych bugów, haków, etc, zapewnić komfort pracy montażyście, tzn. może być on pewny, że nic się nie “rozkrzaczy” w trakcie pracy. Zaprzeczę tej regule, ponieważ samemu zdarza mi się montować filmy w Linuxie z pomocą Da Vinci Resolve (program do edycji wideo i dla Windows i dla Linuxa i dla MAC OS). Co prawda nie jestem, ani nie pretenduje do miana montażysty wideo, ale nie narzekam, zwłaszcza na laptopa HP Omen – ten laptop po prostu sam się broni, ekran jest jasny, nasycony barwami, a technikalia zaskakują. Laptop bez problemu radzi sobie z dużymi plikami 4K, nie zawiesza się i nie przegrzewa. Z całą odpowiedzialnością polecam ten laptop youtuberom, i wszystkim tym związanym z branżą kreatywną.

Będzie Pan grafik zadowolony

Jeśli fotografujesz, zajmujesz się grafiką (Photoshop), obrabiasz filmy wideo, renderujesz, nagrywasz lajfy, oferuję Ci wydajne komputery i laptopy z mocnym procesorem,  w zależności od Twoich potrzeb zawsze markową pamięć RAM, dedykowaną, zintegrowaną, czy gamingową kartę graficzną, szybki dysk SSD i monitor wyświetlający dobrze kolory. Natomiast fani systemu MAC OS będą niepocieszeni, ponieważ pc-ty i laptopy oferowane przez Gamingzone Piła wyposażone są w Windows 10 PRO.

fotomontaz-grafik