Dlaczego warto kupić gamingowy komputer
Obraz młodego, pryszczatego gracza zajadającego się pizzą, popijającego colę i wpatrzonego w ekran komputera – bo kolejny level jest do przejścia - to już mit, po prostu nieprawda. Niekoniecznie gamingowy komputer kupują młodzi ludzie. Obecnie to 30-40 latkowie stanowią trzon tego biznesu, to oni poszukują nowych form spędzania wolnego czasu. np. ojciec z synem wspólnie grający w Fifę 2020, albo rywalizujący w powietrznej bitwie myśliwców F-16.
Świat się zmienia, nie dziwi więc popularność e-sportu, gamingowych festiwali, pasjonujących zmagań e-sportowców, gwiazdy pokroju Johana Sundsteina z Danii, czy ogromne pieniądze za e-rozgrywki. W tym wszystkim nie należy zapominać o specjalnie przystosowanych na potrzeby e-sportu komputerów gamingowych z podzespołami z najwyższej półki.
Wymagające gry nie obejdą się bez wydajnych komputerów
W najnowszych grach komputerowych nie ma miejsca na kompromisy, wszystko musi działać na najwyższych ustawieniach – efekty specjalne mają “wciskać w fotel”. Dlatego tak ważne są markowe podzespoły, RAM DDR4 16 GB to takie minimum, must have, co prawda zagramy, np. CALL OF DUTY III, warto jednak już teraz pomyśleć o komputerze z wydajniejszym procesorem, większą ilością RAM, zaawansowaną kartą graficzną, lepszym chłodzeniem, większym zasilaczem.
Dostosuj komputer, albo zainwestuj w nowy
Gracze z mniejszą wiedzą i doświadczeniem lepiej niech sami tego nie robią, trzeba, dajmy na to. dopasować odpowiednie kości pamięci do rodzaju płyty i procesora. Jeżeli nie dysponujecie określoną ilością “monet” na zakup gamingowego komputera możecie zwrócić się, np. do mnie, abym dopasował Wam pamięć do interesującej Was gry. Nie jest moim zamiarem nikogo rozczarowywać,ale zapewne wiecie, ze nie zawsze jest to możliwe. Dlatego namawiam każdego fana gier komputerowych do inwestycji w dobrego peceta gamingowego. Że zacytuje tu klasyka “oczywistą oczywistością” jest, że po zakupie takiego komputera w końcu przestaniesz rzucać “mięsem”, że gra nie chodzi. Mogę Cię też zapewnić, że nauczysz się czegoś, poprawisz swoją koordynację ruchów, poprawisz także spostrzegawczość, nauczysz się analizować różne sytuacje, natychmiast podejmować decyzję, błyskawicznie reagować na zmiany, w końcu zachować intelektualną sprawność. Bo dzisiaj bez komputera nie da się funkcjonować, co prawda te “typowe biurowce” osiągają nawet do 30 fps (liczba klatek na sekundę), jednak nowe gry wymagają ustawień na co najmniej 100-120 fps – liczba klatek na sekundę (w zależności od systemu, procesora, itd). I nie mam tu na myśli maszyn osób grających w szachy czy sudoku ćwiczące swój mózg, bynajmniej.
Pecet nie tylko do gamingu
Ci, którzy zajmują się obróbką grafiki, czy edycją video, generalnie pracujących, np. zdalnie, będą poszukiwać sprzętu z procesorem o większej mocy obliczeniowej, dużej pamięci RAM i szybkich, pojemnych dyskach. Nie będzie to sprzęt wymagający dodatkowego chłodzenia, ich użytkownicy nie chcą mieć obaw , że laptop czy komputer stacjonarny “zagotuje się”. Będzie to jednak komputer z podzespołami z najwyższej półki, np.gamingowy komputer MSI i7, aby po godzinach odstresować się i zagrać, na przykład w World of Tanks, Mógłby ktoś powiedzieć, że do grania służą konsole do gier. To prawda, jednak każdy, choć trochę obeznany zauważy różnicę w grze na konsoli a na pececie. Zresztą, nie ma co dyskutować, nie bez przyczyny dostępne są gry na konsolę, lub pc. Grafika – wyraźniejsze tekstury, efekty świetlne, dźwięk, updaty, sam klimat, ale kontrolery- oprócz podłączenia nieprecyzyjnego pada, czy kierownicy, masz klawiaturę i mysz gamingową i gry są tańsze.
Podsumowując, modernizacja samej grafiki na wydajniejszą umożliwi szybsze renderowanie scen w wyższej rozdzielczości, lepszy procesor dostarczy efektów wgniatających w fotel, więc jeśli Twój obecny sprzęt nie daje rady, pomyśl o zakupie komputera z Gamingzone Piła.
Tagi: gamingowy komputer stacjonarny, laptopy gamingowe
Related posts
-
Gamingowe komputery stacjonarne
W mojej ofercie znajdą Państwo nie tylko laptopy, ale i komputery stacjonarne. Dzięki ich gabarytom, łatwiej jest zmodyfikować całą jednostkę. Dlatego…