Gamingzone Piła

gamingowy-laptop

Używane laptopy gamingowe – czy warto?

Dostosowuje laptopy wyposażone co najmniej w procesor i5 i wyższy do maszyn gamingowych zapewniających komfort i zadowalającą wydajność, zwłaszcza przy wymagających grach.

Nie ograniczam się jedynie do wymiany dysku HD na dysk SSD, czy powiększeniu pamięci RAM, jeżeli jest wolny bank pamięci. Dlatego ,pierwsze co robię to sprawdzam laptopa, jego sprawność, możliwości, wydajność. Uruchamiam, np. CinemaBench – oprócz typowych funkcji administracyjnych, program w komputerach bez wystarczającej pamięci RAM do załadowania sceny testowej, ostrzeże nas, że test porównawczy procesora nie zostanie wykonany. Przede wszystkim testuję kartę graficzną, interesuje mnie temperatura, obroty wentylatora, również taktowanie procesora graficznego i pamięci wideo. Często spotykam się z kartami, w których dochodzi do przegrzewania się (temp. dochodzi do 100 stopni Celsjusza). Problemem jest mocno zabrudzony wentylator w karcie graficznej, co odbija się na jej chłodzeniu. Badam także wydajność, np. wykorzystuję benchmarki 3DMark, program pozwala mi porównywać osiągi z innymi komputerami przy podobnej konfiguracji. Bardzo ważna jest także kwestia aktualizacja sterowników, gdzie stosuje do określenia rodzaju karty graficznej program HWINFO. Zdarza się, że pobranie poprawek, lub “łatki” sterownika karty poprawiają znacząco jej wydajność w grach.

gaming-procesor
procesor-gaming
gaming-procesor
procesor
procesor2
procesor3
previous arrow
next arrow

Oferta Gamingzone Piła

Laptopy, które oferuje do sprzedaży muszą spełniać wyśrubowane normy płynnej animacji w Full HD, standardem jest zatem stosowanie mocnych kart typu GeForce z serii GTX, lub RTX , procesorów i5, czy i7, AMD Ryzen 7, 9, które zapewniają płynność, wydajność, stabilność, a przede wszystkim komfort grania. Dla graczy absolutną normą stają się laptopy z procesorami wielordzeniowymi, pamięcią RAM 16-32 GB, DDR3 i DDR4 o wysokim taktowaniu MHZ i ultra szybkim dyskiem SSD, aby nie dochodziło do spowolnienia wczytywania danych. Stosowanym przeze mnie rozwiązaniem jest wykorzystanie dysku SSD na system, np. Win 10, oraz dysk HD na wszelkie dane i gry. Wydajna karta graficzna, czy nowoczesny procesor na nic się zdadzą jeśli komputer będzie ulegał przegrzaniu. Dlatego stosuje układy chłodzenia utrzymujące taką temperaturę procesora i karty graficznej, który zagwarantuje ich stabilne działanie. Stosuje większe wentylatory, także miedziane przewody odprowadzające ciepło, oferowane laptopy wyposażam również w podkładki chłodzące. Ważnym podzespołem w gamingowym laptopie jest klawiatura. Musi być ona wyprofilowana, posiadać programowalne klawisze, tzn. komputer musi zapamiętać, jaka kombinacja klawiszy odpowiada za dany ruch, czy sekwencję. Istotne jest również podświetlanie klawiszy, czyli jakie klawisze przypisane są do której strefy w grze. Cenioną zaletą klawiatur gamingowych jest to, że jest ona mechaniczna, tzn. chodzi tu o większą trwałość i precyzję.

Sprzedaje tylko dobre kompy

Wszystkie sprzedawane przez ze mnie laptopy są w takie klawiatury wyposażane. Dbam również o to, aby posiadały odpowiednie złącza usb służące do podłączenia urządzeń peryferyjnych, tzn. myszy, klawiatury, pendrive, podstawki chłodzącej czy np. słuchawek gamingowych. Następną rzeczą to gniazdo usb-c, tzw. thunderbord 3, czyli najszybszy standard przesyłu obrazu w rozdzielczości 4K i odświeżaniu 144 Hz, pozwala także na podłączanie zewnętrznej grafiki.

naprawa-laptop
gaming-karta-graficzna
modernizacja-laptopa
heliberto2
podswietl
naprawa
previous arrow
next arrow

Ktoś, kto posiada “worek pieniędzy” nie bawi się w, tzw. “używki” , po prostu kupuje nowego laptopa gamingowego typu Predator Helios 300 i po sprawie. Szczerze mówiąc, takich szczęśliwców nie jest zbyt wielu, dlatego wychodząc na przeciw pozostałym, zdecydowałem się zaproponować ofertę komputerów stacjonarnych i laptopów stworzonych do gierNie oznacza to jednak, że nic poza grami na tym sprzęcie Państwo nie zrobią. Moc obliczeniową procesora, oraz karty graficznej możemy wykorzystać do obróbki skomplikowanej grafiki, czy edycji video, możemy także wykorzystać go do pracy biurowej, przez co układy chłodzenia będą zdecydowanie cichsze. Cały oferowany przez ze mnie sprzęt poddałem konserwacji, zmodernizowałem zwiększając pamięć RAM oraz ich taktowanie. Po to, aby klient zaopatrujący się w moim sklepie był w pełni zadowolony.

Dodaj komentarz