Gamingzone Piła

komputerowe-stanowisko-dla-gracza

Komp do gamingu

Komputer do e-sportu

Wspominałem, że aby realizować się w e- sporcie niezbędny jest komputer, np. ze stajni MSI. Wspominałem także, że w Pile  powstały klasy patronackie MSI o profilu Technik Informatyk i E-sport. Chociaż “miłościwie nam panujący” twierdzą, że e-sport przyczynia się do braku kontaktu z rówieśnikami, niszczenia kreatywności, a nawet chorób psychicznych, to najwyższy już czas obalić te mity i stereotypy, jakoby to tylko bezmyślne przesiadywanie przed ekranami komputerów, laptopów gdzieś w piwnicy.

W Polsce e-sport jest tak samo popularny jak piłka nożna, ponieważ mnóstwo ludzi chce  go oglądać. Zacznijmy więc naszą miłość do e-sportu od sieciowej rozgrywki, np. w Battlefy – doskonałej platformy do rywalizacji, gry emocjonującej,  wciągającej i zrozumiałej dla publiczności, przygotowanej specjalnie pod e-sport. Niech gry będą jak piłka nożna – najpierw rozgrywki lokalne, potem liga i granie w klubach e-sportowych, na końcu zawody międzynarodowe. Dla przykładu, takie kluby jak Piast Gliwice czy Legia Warszawa rekrutuje młodych ludzi do gry w FIFĘ, ponieważ ci tak ochoczo nie przychodzą na stadion, a kluby chcą mieć kontakt z potencjalnymi fanami.

Nie wszyscy, co jest zrozumiałe mają predyspozycje do tego, by być gamerami. Jeśli kochają e-sport zostają komentatorami e-sportowymi, osobistościami kluczowymi dla branży, infulancerami, czy streamerami nadającymi mecz profesjonalnych drużyn z własnej sypialni. Inni, tzw. “pikniki” chcą sobie po pracy odpocząć i pograć. Dlatego moja oferta doskonale dopasowuje się do wymagań i “gamerów” i “pikników”.  Badania marketingowe mówią, że profesjonalnych graczy, którzy zarabiają pieniądze w klubach e-sportowych w Polsce jest kilkaset tysięcy, cała reszta graczy, np. w Counter Strike’a robi to hobbystycznie, nie za pieniądze. Sądzę jednak, że warto zrobić ten pierwszy krok i przygotować się do zawodów, na początek , choćby Piła#Lan w ZSZ1. Jak zawsze przed każdymi zawodami będzie stres, ale koniec końców poczujesz chęć do rywalizacji. Zapamiętasz te rozgrywki, “na długie zimowe dni”.

stream 1

Zaopatrzcie się w komputer gamingowy, po prostu grajcie CS:GO i trenujcie. Dzięki komputerom ode mnie zaistniejecie w e-sporcie, nauczycie się streamować gry. W tej sytuacji czymś kuriozalnym zdają się wypowiedzi Zbigniewa Bońka jakoby e-sport to świadectwo patologii, czy spiżowa sentencja Romana Koseckiego, że gry sieciowe służą tylko do rozwiązywania konfliktów wojennych. Generalnie,  słuszny kierunek wskazywał nam Wojciech Młynarski  w utworze “Róbmy swoje”. W mojej ofercie znajdziecie kompy wyposażone w wydajne procesory i5 wielowątkowe i7 oraz i9 nowszych generacji o dużych taktowaniach, mocach obliczeniowych przeznaczonych do wymagających zadań,spełniające wymogi pracy pod dużym obciążeniem, gdzie w głównej mierze sprawdza się to co w gamingu najważniejsze- dobór odpowiedniej karty graficznej Nvidi czy AMD jak seria GTX czy RTX lub AMD RX, albo RX XT tylko na kościach GDDR5 czy najnowszych modułach lub GDDR6 w architekturze NVIDIA Turing. Ich głównym atutem i nowością jest funkcja efektów ray tracing w czasie rzeczywistym, programowalne cieniowanie, oraz elementy sztucznej inteligencji, odpowiednia ilość szybkiej pamięci RAM DDR4 z wysokim taktowaniem lub w starszych Mobo DDR3