Gamingzone Piła

gamingowe-stanowisko-pracy

Dlaczego warto kupić gamingowy komputer

Obraz młodego, pryszczatego gracza zajadającego się pizzą, popijającego colę i wpatrzonego w ekran komputera – bo kolejny level jest do przejścia to już mit, po prostu nieprawda. Jak to się mówi panta rei , niekoniecznie sprzęt gamingowy kupują młodzi ludzie, obecnie to 30-40 latkowie stanowią trzon tego biznesu, to oni poszukują nowych form spędzania wolnego czasu. np. ojciec z synem wspólnie grający w Fifę 2020, albo rywalizujący w powietrznej bitwie myśliwców F-16.

Świat się zmienia, nie dziwi więc e-sport, gamingowe festiwale, pasjonujące zmagania e-sportowców, gwiazdy pokroju Johana Sundsteina z Danii, czy ogromne pieniądze za e-rozgrywki. W tym wszystkim nie należy zapominać o specjalnie przystosowanych do potrzeb gamingu sprzęcie komputerowym z podzespołami z najwyższej półki.

W najnowszych grach komputerowych nie ma miejsca na kompromisy, wszystko musi działać na najwyższych ustawieniach, rozdzielczość 4K- efekty specjalne mają “wciskać w fotel”. Dlatego tak ważne są markowe podzespoły, RAM DDR4 12 GB to teraz absolutne minimum, takie must have, co prawda zagramy, np. CALL OF DUTY III, warto jednak już teraz pomyśleć o komputerze z większą ilością RAM, zaawansowaną kartą graficzną, lepszym chłodzeniem, większym zasilaczem.

ulotka-gamingzone
promocja-gamingzone
gry-gamingzone
ULO
zolnierz
gry
 previous arrow
 next arrow

Gracze z mniejszą wiedzą i doświadczeniem lepiej niech sami tego nie robią, trzeba bowiem dopasować odpowiednie kości pamięci do rodzaju płyty i procesora. Jeżeli nie dysponujecie określoną ilością “monet” na zakup gamingowego sprzętu możecie zwrócić się, np. do mnie, abym dopasował Wam pamięć do interesującej Was gry. Nie jest moim zamiarem nikogo rozczarowywać,ale zapewne wiecie, ze nie zawsze jest to możliwe. Dlatego namawiam każdego fana gier komputerowych do inwestycji w dobry sprzęt gamingowy. Że zacytuje tu klasyka “oczywistą oczywistością” jest, że po zakupie takiego komputera w końcu przestaniesz rzucać “mięsem”, że gra nie chodzi. Mogę Cię też zapewnić, że nauczysz się czegoś, poprawisz swoją koordynację ruchów, poprawisz także spostrzegawczość, nauczysz się analizować różne sytuacje, natychmiast podejmować decyzję, błyskawicznie reagować na zmiany, w końcu zachować intelektualną sprawność. Bo dzisiaj bez komputera nie da się funkcjonować, co prawda te “typowe biurowce” osiągają nawet do 30 fps (liczba klatek na sekundę), jednak nowe gry wymagają ustawień na co najmniej 80-120 fps – liczba klatek na sekundę (w zależności od systemu, procesora,itd). I nie mam tu na myśli maszyn osób grających w szachy czy sudoku ćwiczące swój mózg, bynajmniej.

Komputer nie tylko do gamingu

Ci, którzy zajmują się obróbką grafiki, czy edycją video, generalnie pracujących, np. zdalnie, w dobie Covid 19, będą poszukiwać sprzętu przynajmniej z procesorem o większej mocy obliczeniowej, dużej pamięci RAM i szybkich, pojemnych dyskach. Nie będzie to sprzęt wymagający dodatkowego chłodzenia, ich użytkownicy nie chcą mieć obaw , że laptop czy komputer stacjonarny “zagotuje się”. Będzie to jednak komputer z podzespołami z najwyższej półki, np. taki , aby po godzinach odstresować się i zagrać w World of Tanks, na przykład. Mógłby ktoś powiedzieć, że do grania służą konsole do gier. To prawda, jednak każdy, choć trochę obeznany zauważy różnicę w grze na konsoli a na pececie. Zresztą, nie ma co dyskutować, nie bez przyczyny dostępne są gry na konsolę, lub pc. Grafika – wyraźniejsze tekstury, efekty świetlne, dźwięk, updaty, sam klimat, ale kontrolery- oprócz podłączenia nieprecyzyjnego pada, czy kierownicy, masz klawiaturę i mysz gamingową i gry są tańsze.

Podsumowując, modernizacja samej grafiki na wydajniejszą umożliwi szybsze renderowanie scen w wyższej rozdzielczości, lepszy procesor dostarczy efektów wgniatających w fotel, więc jeśli Twój obecny sprzęt nie daje rady, pomyśl o zakupie komputera z Gamingzone Piła.

gamingzone-pila-facebook
Created with GIMP

Dodaj komentarz