Gamingzone Piła

gamingzone-pila-komputery-gamingowe-msi

Pomogę Ci wybrać gamingowy komputer

Jeśli w Gamingzone Piła klient chce kupić komputer do gier, to najczęściej pyta mnie o komputery MSI, konkretnie interesują go ustawienia karty graficznej w danej grze, wydajność procesora, jaka to generacja, jaka jest ilość FPS w danej grze, no i proza typu ilość i jakie to pamięci, chłodzenie, pobór mocy, itd.
  1. Komputerowi magicy
  2. “SMOK” wygrywa
  3. Gamingowy laptop MSI z second handu
  4. Momenty były czyli powtórka z rozrywki
  5. Jest MSI i jest #LAN

Komputerowi magicy

Zdarzają się także, tzw. “Janusze biznesu” co to taki sam gamingowy komputer, np. z procesorem Intel Core i5 7400 są w stanie złożyć za 2000 zł. dorzucając do tego monitor 24 cale. Z całym szacunkiem, od razu mam wtedy skojarzenia z MacGyver’em co to z pudełka zapałek i pęczka drutu zbudował helikopter. Po prostu, części, podzespoły nowe i niektóre używane, system WIN 10, monitor bezramkowy, kosztują i nic na to nie poradzę. Takie są ceny na rok 2021.

giphy

“SMOK” wygrywa

Tańszym zestawem komputerowym jaki proponuje, jest pc z procesorem Intel Core, np. i3 10 generacji z 4 rdzeniami i 8 wątkami, lub zestaw gamingowy z procesorem i5 9400 8 generacji z zablokowanym mnożnikiem. Za samą markę gotowego zestawu zapłacisz krocie, lepiej więc złożyć taki komputer samemu, zlecić to firmie, albo kupić ode mnie dostosowanego już peceta. Komputery MSI z logo smoka wśród graczy zyskały zasłużoną renomę, ich podzespoły cieszą się solidnością, wydajnością przy dużych obciążeniach w grach.

Gamingowy laptop MSI z second handu

Jeśli jednak wolisz pograć na laptopie, bo cenisz sobie mobilność, albo masz małe mieszkanie, chciałbym Ci zaproponować gamingowego laptopa MSI . O zaletach i wadach laptopów gamingowych pisałem przy okazji artykułu  pt “UŻYWANE LAPTOPY GAMINGOWE – CZY WARTO? albo o możliwościach laptopa do streamingu gier nie będę się znów rozpisywał, powiem tylko, że z tymi parametrami w FIFA’e 2021 zagrasz, nie mówiąc o czymś takim jak obróbka grafiki, czy wideo. Podzielę się z Wami pewnym spostrzeżeniem. Otóż klienci częściej wybierają mocno ekonomiczne modele komputerów MSI i laptopów. Chociaż przyznaje, zdarzają się gamerzy składający zamówienie na 6000 i 8000 zł i nie są to wcale najdroższe jednostki.

Momenty były czyli powtórka z rozrywki

Zamiast przydługiego artykułu z nie do końca zrozumiałymi pojęciami i apelem, aby wspierać lokalne firmy znalazłem w necie kilka memów dotyczących rodzimej produkcji kultowego Wiedźmina.

Jest MSI i jest #LAN

W tym roku zapewne znowu odbędą się zawody z cyklu Mechan Lan 2021 pod patronatem Powiatu pilskiego. Wypada już ostro ćwiczyć

gamingzone-pila-facebook
Created with GIMP

Dodaj komentarz