Gamingzone Piła

gamingowy-laptop

Używany gamingowy laptop do streamingu

Są ludzie, którzy wolą kupić nowy laptop do pracy, rozrywki, do gier z przysłowiowego supermarketu, za ok. 3000 zł, aniżeli kupić taką samą jednostkę z drugiej ręki za ok.1500. Odpowiedzmy więc sobie na ważne pytanie: jaką wydajność oferuje zakupiony przez nas laptop i czy będziemy z tego zakupu zadowoleni? Próżno szukać informacji jak laptop nowy i laptop używany z takimi samymi podzespołami zachowa się podczas grania w nowszą grę, bo po prostu takich testów wydajnościowych nie ma, lub bardzo trudno je znaleźć. Musisz więc umieć sam porównać określony procesor, kartę graficzną, czy chcąc zagrać w daną grę, wiedzieć, czy wystarczy Ci pamięci RAM. Wszystko jednak sprowadza się do “ilości monet” jakie zamierzamy przeznaczyć na wymarzonego “lapka”. Takie powody zakupu jak rozmiar, czy mobilność, albo zasilanie zostawmy na boku.

  1. Laptop dla gracza
  2. Laptopy do streamingu
  3. Jakie laptopy oferuję

Laptop dla gracza

Laptop do gier nie jest konkurencją dla komputera stacjonarnego, ma po prostu inne zalety. Musi być wyposażony w mocny procesor i kartę grafiki, równie wydajną jak te w desktopie. Bardzo ważne jest, aby taki laptop posiadał wystarczającą ilość pamięci RAM, absolutne minimum to 8 GB, chociaż przy otwartych kilku zakładkach przeglądarki FF, czy Chrome potrafi się także zawiesić. Dlatego warto trochę więcej zainwestować w RAM. Oferowane przeze mnie laptopy wyposażone są w szybkie dyski SSD, przez co sam system Windows 10 “wstaje” o wiele szybciej, a dzięki dużej pojemności wiele gier możemy “odpalić” bezpośrednio z dysku. Ze względu na matrycę, wszystkie podzespoły, także chłodzenie (przez to jest głośniejszy), laptop do gier będzie zdecydowanie większy i cięższy od laptopów biznesowych. Ekrany laptopów do gier są też częściej odświeżane, mają większą przekątną ekranu, a ze względu na swoją moc często wykorzystywane są do obróbki materiału wideo i zaawansowanej grafiki 2D czy 3D. Z doświadczenia wiem, że taki użytkownik ceni mobilność. No i bardzo ważna rzecz to renderowanie obrazu – może szybciej nie jest, bo np. chłodzenie procesora nie jest takie jak w pc, ale ze względu na parametry podzespołów i za podobną cenę do peceta doskonale sobie z nią radzi. Większość sprzedawanych przeze mnie laptopów jest bogato wyposażonych w porty służące do komunikacji, co w dobie zdalnej nauki i pracy jest bardzo ważne, np. HDMI, kilka portów USB, gniazda USB 3.0, czytniki kart pamięci, wejście audio. Poza tym, obudowy do laptopów dla graczy zazwyczaj wykonane są z solidnych materiałów, zresztą tylko takie sprzedaję; w końcu podświetlenie klawiatury, nie tylko świetnie wyglądają, ale są konieczne podczas rozgrywki. Wreszcie argument ekologiczny – laptopy są mniej prądożerne.

Laptopy do streamingu

Większość z Was wymieni tysiące korzyści wynikających z posiadania laptopa do gier, powiedzmy sobie jednak szczerze “każda sroczka swój ogonek chwali”. Teraz nawet operatorzy telefonii komórkowej oferują laptopy dla graczy, nawet takie portale jak Youtube czy Twitch “kręcą” biznes na graczach.

gamingzoe-pila-operatorzy-komórkowi
Created with GIMP

Skoro tak, to wykorzystajmy ten fakt i my także zarabiajmy na “graniu” , niezależnie od tego, czy posiadamy laptopa, czy pc. Załóżmy kanał na YT, odpowiednio go nazwijmy – niech przyciąga uwagę – streamujmy grę, np. wyjaśniajmy sekrety, niuanse, szczegóły gry League of Legends, jakie czekają na nas pułapki, na co zwracać uwagę na poszczególnych poziomach, jaką broń stosować, znać detale odnośnie postaci, wyjaśniać co należy zapamiętywać, wymieniać się spostrzeżeniami, trickami, gdzie i jak warto “oszukać”, itp. Sukces będzie zależeć od liczby wyświetleń, ilości subskrybentów, regularności umieszczania na nim filmików, ich jakości. Jeśli “Pasha” tego dokonał, dlaczego Wam ma się nie udać? Skoro on zarabia dziesiątki tysięcy dolarów, biorąc udział w konkursach na żywo, co stoi na przeszkodzie, żebyście Wy zaistnieli na Youtube lub Twitchu?

gamingzone-pila-stream

Jakie laptopy oferuję

W mojej ofercie znajdziecie typowe laptopy gamingowe, począwszy od Republic of Gamers, Predator, HP Omen, Clevo, MSI, a skończywszy na Nitro i Legion. Sprzedaje laptopy, używane przez wszelkiej maści youtuberów. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w e-sporcie, zainteresuj się co oferuje. Podczas gdy wokół panują takie a nie inne obostrzenia, platforma do gier komputerowych on-line STEAM odnotowuje bardzo duże zainteresowanie. Ostatnio zarejestrowało się tam ponad 20 mln użytkowników, co w/g dostawców internetu, powoduje znaczny spadek prędkości, oraz liczne błędy w przesyle danych. Co się dziwić, dla niektórych jest to jedyna możliwość interakcji z przyjaciółmi i rodziną. Sprzedaję laptopy z mocnymi procesorami Intel Core i5, i7, albo Ryzeny pozwalające grać i streamować, choć przeważnie zalecam klientom zainstalowanie programu OBS Studio. Oferuje “lapki” z markowymi kartami graficznymi GTX, lub Nvidia, z własną pamięcią 4GB, RAM DDR4 12-16GB, z możliwością rozszerzenia do 32GB, gdzie ilość i taktowanie współgrają z płytą główną oraz procesorem. Wszystkie laptopy mają wbudowaną kamerę i mikrofon, jednak dobrze jest się zaopatrzyć w sprzęt oferowany na portalu aukcyjnym jeśli chcecie streamować.

Kupno nowego gamingowego laptopa to spory wydatek, kupując u mnie możesz być pewien, że wydasz pieniądze na dobrą i wydajną maszynę do gier.

gamingzone-pila-facebook

 

Dodaj komentarz