Gamingzone Piła

W-Gamingzone-Pila-Asus-ROG

Do e-sportu laptop Asus ROG

Gdy klient chce zakupić gamingowego laptopa rozumiem, że przeważnie za tą decyzją stoją względy praktyczne (w sensie gabarytów), finanse nie oszukujmy się także, zwłaszcza kiedy, mieszka się w niewielkim mieszkanku z dziećmi w bloku. Klasyk mawia, że nie wszystko wtedy gra i koliduje, że nie zawsze jest możliwość rozwijać swoją pasję do gier. Spośród szerokiej oferty laptopów gamingowych polecam klientom laptopy Asus ROG, które charakteryzują się wysoką wydajnością, ponadczasowym wyglądem, zwłaszcza rozwiązaniami w dziedzinie chłodzenia procesora, wyglądu, wydajności, itd

  1. Na problemy laptop Asus
  2. ROG 17 cali z grafiką GTX za rozsądne pieniądze
  3. Laptop Asus ROG do e-sportu
  4. “Nie ma lipy” w Gamingzone Piła

Na problemy laptop Asus

Oferowane przeze mnie laptopy Asus ROG posiadają klawiaturę podświetlaną, co jest bardzo ważne podczas rozgrywki. Mówiąc o wydajności mam na myśli procesor, przeważnie i7 4 rdzeniowy 8 wątkowy Intel Core, chociaż zdarzają się laptopy z procesorem i5 nowszych generacji, bardziej wydajnych, wspierane przez kartę graficzną Geforce GTX 960 z 4GB VRAM. Ich zaletą jest 17 calowa matryca o dużej rozdzielczości, a carbonowe dodatki, nie dość, że nadają Asusowi drapieżnego designu, to dzieciaki z łatwością wsuną go do plecaka między książki a zeszyty. Jako, że “podczas deszczu dzieci się nudzą” to w przypadku Asusa może ono zagrać w najnowsze tytuły, strumieniować, np. gry na Twitchu, albo oglądać Ligę Mistrzów w piłce nożnej, z Lewandowskim w akcji. Laptopy Asus ROG wyposażam w szybkie dyski SSD, czyli dostęp do ulubionych gier jest prawie natychmiast i nie jest powodem to, że system Windows 10 świeżo jest zainstalowany. Wystarczy przejrzeć logi ze startu i zamykania systemu. Wgrane są najnowsze sterowniki, więc gdyby wystąpiły jakieś opóźnienia, Windows poinformowałby o ostrzeżeniach typu ID 102. W tym przypadku jednak “nie ma lipy”. Ogólnie rzecz ujmując, do turnieju LAN-owego w Pile się przygotujesz. Ponadto, laptopy te wyposażone są w dodatkowe porty służące do komunikacji, m. in. USB HDMI z telewizorem, czy z komputerem stacjonarnym. Ponieważ uczniowie, studenci korzystają z niego podczas zajęć, zaopatruje je w nowe baterie, dłuższa będzie więc praca bez zasilacza, czy zajęcia z jakimś wymagającym oprogramowywaniem. Oczywiście,cudów nie ma, długość pracy będzie zależał od ustawień, konfiguracji, intensywności pracy, itp.

rog

ROG 17 cali z grafiką GTX

Jeżeli nie chcecie wydać “górę monet” na sprzęt do grania oferuję Asusa ROG od 2500 do 3700 zł i nie ma co spekulować, czy ten laptop da radę. Karta graficzna GTX, bardzo wydajna, z wysokim taktowaniem na rdzeń graficzny zapewni nie lada komfort grania w takich tytułach jak World of Tanks, GTA 5, Avengers czy Battlefield 5, nie mówiąc już o CS:GO.

Gamingowy-laptop-Asus

Laptop Asus ROG do e-sportu

Jeśli interesują Cię komputery gamingowe, e-sport, lubisz grać, być na bieżąco z wydarzeniami e-sportowymi, musisz wiedzieć, że 12-13, oraz 15-16 maja odbędzie się turniej kwalifikacyjny do European Development Championship, w ramach kwalifikacji ESPORT NOW Cup. Podobnie jak w przypadku pilskiego turnieju Mechan Lan mogą zgłaszać się uczestnicy będący na różnym poziomie zaawansowania i doświadczenia w grze Counter Strike. Natomiast, jeśli wolisz takie zmagania najlepszych oglądać na ekranie, można to zrobić na kanale ESPORT NOW na twitch.tv. Pisałem już, że e-sport to niesłychanie rozwijająca się branża i tu i tu, zresztą w tych niepewnych czasach to dobra inwestycja. Dowodem niech będzie Dawid Podsiadło znany muzyk, który podobnie jak Marcin Gortat, stał się udziałowcem Polskiej Ligi Esportowej. Masz zamiar czekać? Jak mawiają”czas to pieniądz”, zacznij więc swoje inwestowanie od Asusa Republic Of Gamers.

podsiadlo2

“Nie ma lipy” w Gamingzone Piła

Kupując w Gamingzone Piła laptopa Asus ROG nie natkniesz się na przykre niespodzianki. 17 calowa matryca będzie bez rys, skaz, bad pixeli, będzie dobrze odzwierciedlać kolory. Obudowa bez większych wad, nadłamanych elementów, z oryginalnym systemem Windows 10, z wymienioną baterią, czy z firmowym zasilaczem. W tym przypadku na pewno nie wyjdziesz na tej transakcji jak przysłowiowy “Zabłocki na mydle”. Wykorzystasz go w pracy z programami biurowymi, np. z Libre Office z Calc, stworzysz prezentację z Impress. Asus z odpowiednią ilością RAM doskonale sprawdzi się jako stacja graficzna z takimi programami jak Photoshop, In Design, a mocne WI-FI i ta karta może posłużyć do Wardrivingu z dystrybucją, np. Kali Linuks.

gamingzone-pila-facebook

Dodaj komentarz