Gamingzone Piła

witcher-zakupy-wgamigzone-pila

Odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów!

Zanim kupisz ten wymarzony komputer zapoznaj się z tym poradnikiem, tzn. najczęściej zadawanymi mi pytaniami podczas zakupu

Zasadnicze pytanie jakie pada na Dzień dobry to dlaczego tak drogo? Bo klient na portalu aukcyjnym widział taniej.

Panie, jażem widział na alle…. taki sam, ale nowy, lepszy i tańszy. Też procesor Intela i7 i pamięci miał 16 GB, Panie, a u Pana co? Stare to wszystko, używane i w ogóle, Panie drożyzna.

 

Przyglądam się bliżej “tańszemu, nowemu gamingowemu odpowiednikowi” Procesor I7, rzeczywiście, ale drugiej generacji, sprzed 12 lat, za 170 zł, pamięci RAM DDR3, zero informacji o producencie, karta graficzna brak informacji, o zasilaczu nie wspomnę, tzw. no name. Sprzedawca oferuję stację jako nową, reklamuje się zaawansowaną najnowszą technologią. !!!!!!!!?????? 12 letni “leżak”? Nie sądzę. W cenie 2800 zł kupisz u mnie za to cały zestaw komputerowy z akcesoriami gamingowymi.

all 1

Procesory w gamingowych komputerach i laptopach dokonują mnóstwo obliczeń i są tak samo ważne jak same karty graficzne. Sprzedaję kompy w procesorem Intel Core, czyli w przypadku pc do gier należy pamiętać, że im więcej jest rdzeni tym lepiej. Chyba zrozumiałe jest, żeby procesory były najnowszej generacji. Ważna jest także ilość wątków. Z reguły, ilość wątków procesora pokrywa się z ilością rdzeni, chyba że chip przydzieli potoki obliczeniowe na rdzeń. Przy zakupie, zwracajcie uwagę również na cache procesora, czyli pamięć podręczną, im jej więcej tym lepiej, zapewnia lepszą wydajność.

Wiele pytań dotyczy karty graficznej – tak jak procesor, wykonuje ona mnóstwo skomplikowanych operacji w grach. Krótko, w żołnierskich słowach, to dzięki niej zawdzięczasz realistyczne efekty podczas rozgrywki. Pamiętać należy o szynie pamięci, w przypadku Gamingzone Piła to GDDR5. Poza tym kupisz u mnie komputery wyposażone w karty 2 producentów – nVidia i AMD (bo tylko tylu ich jest) – są to głównie modele z serii GTX i AMD RX, RTX.

Kolejną sprawa to kwestia pamięci RAM. Swego czasu był u mnie klient, który chciał kupić komputer do grania w Counter Strike’a

bo Panie, syn toczy rozgrywki w tą grę na osiedlu wśród znajomych i mówił, że pamięć musi być duża. Jak duża? – pytam. No, Panie duża, tak ze 4 GB“.

csgo

 

Jak mawia klasyk “To się samo komentuje”. Generalnie, producent danej gry podaje wymagania co do RAM-u, jeśli chcesz czuć się komfortowo i bezpiecznie, to kupuj sprzęt co najmniej z 16GB pamięci RAM o taktowaniu wyzszym typu DDR4, bo w CS-a zagrasz na komputerze nawet “wystruganym z banana”. Dodatkowa pamięć RAM pozwoli Ci bez przeszkód na streaming gier na Twitchu, zważywszy, że montuje w sprzedawanych komputerach procesory, np. i5 10600, o taktowaniu na poziomie od 3,6 GHZ do 4,2 GHZ, czy procesory i7 8x 4,2 GHZ.

Rzadko, ale pada pytanie dotyczące dysku SSD, co to za producent, szybkość, pojemność, itp. Co to za dyski te z oznaczeniem M2, jaki interfejs. Odpowiem żartem parafrazując “wielkość ma znaczenie”. Przeważnie sprzedaje SSD-eki Gigabyte w formacie 2,5 cala, dodatkowo kupisz u mnie magazyn HDD o pojemności, np. 1TB.

ssd
Źródło: https://trybawaryjny.pl/6-powodow-dla-ktorych-warto-wybrac-dysk-ssd/#prettyPhoto

Prawda, jak zwykle jest bolesna, w cenie 1500zł nie kupisz superwydajnego “gamingowego potwora”. Klienci chcą sobie zagrać w ulubione gry i nie za bardzo interesuje ich różnica miedzy pamięcią RAM DDR3, a DDR4, tym bardziej nie pytają o poszczególne komponenty. Ma to “po prostu chodzić” i ma być optymalnie skonfigurowane. Przecież nie wszyscy gracze muszą mieć “2000 fps” (sic). I właśnie tym zajmuje się Gamingzone Piła. Tańsze i starsze komputery, w zależności od płyty głównej, aby obsłużyły kartę graficzną, np. Radeony trzeba koniecznie zmodyfikować w nich BIOS, ponieważ ani RX, ani Radeony tu nie zadziałają. W oczekiwaniu na zatrzymanie tego szaleństwa cen być może warto się “zahibernować”.

Jednym z ważniejszych pytań to, czy oferowany przeze mnie sprzęt poradzi sobie

….bo wie Pan, chciałbym, żeby ten komputer pociągnął Cyberpunka, GTA V, FIFA’E 2021, itp. Poza tym, niech Pan powie jak wyświetlać na nim fps

Jeżeli kliencie zamawiasz zestaw z procesorem Intel Core i5 11 generacji 8 rdzeni 16 wątków Rocket Lake x 5,2GHz na rdzeń to “odpowiedz sobie na jedno, ale za…. ważne pytanie”- “jak nie jak tak”. I zacznij w to grać.

A fps sprawdzam przy pomocy NVIDIA GeForce Experience, która obsługuje karty Geforce, lub dzięki MSI Afterburner

Jeśli zamierzasz kupić teraz, albo w przyszłości gamingowy komputer, lub laptopa do gier zapraszam do sklepu z używanym sprzętem, ale fachowo odnowionym w Gamingzone Piła. Zamiast przeglądać oferty wielu topowych sklepów w internecie, szukać niepowtarzalnej okazji i tracić mnóstwo czasu i pieniędzy “wbijaj” do mnie po laptopa dla gracza, np. ASUS Republic Of Gamers, albo po gamingowy komputer pc, kompletny zestaw z monitorem o przekątnej 27 cali i akcesoriami dla gracza, oraz oryginalnym systemem Windows.

Dodaj komentarz